Поради щодо ремонту трикотажних виробів

Багато людей звертаються до швейних майстерень, щоб там полагодили їхній одяг. Невміння користуватися голкою і ниткою і тим більше швейною машиною часто призводить до того, що навіть звичайний шов стає нерозв'язним завданням, для вирішення якої люди залучають працівників ательє з пошиття і ремонту одягу. Проте навчитися шити, а тим більше ремонтувати одяг не так складно.

Перед тим, як брати голку з ниткою в руку, необхідно добре розглянути тканину. Це може бути звичайний ситець, який досить легко зживається, але це може бути і Іванівський трикотаж, при роботі з яким необхідне особливе спритність. Якщо ж йдеться про замшу або драп, то тут знадобляться спеціальні швейні інструменти.

Отже, якщо ви зіткнулися з трикотажем, то перед тим, як зжити шов, який розійшовся або зашити дірку в тканині, цю тканину потрібно гарненько натягнути. Для цього можуть підійти звичайні п'яльці для вишивання, в яких фіксується ділянку одягу, що ремонтується. Після того, як матеріал зафіксований, потрібно підібрати голку тонше, тому що товста голка залишатиме на трикотажі великі отвори, які в процесі носіння одягу можуть збільшитися в розмірах. Нитка для трикотажу не повинна бути шовковою, тому шовкові нитки можуть розрізати тканину. Фахівці під час ремонту трикотажних предметів одягу рекомендують використовувати подвійний шов. Відстань між швами не повинна бути меншою за 3-4 мм, щоб тканина не стала розпушуватися при її прошивці. Отримати рівний подвійний шов новачкам буде нелегко, тому краще використовувати методику попереднього прокреслення ліній звичайним олівцем. Олівець повинен бути м'яким, щоб після виконання операцій з ремонту одягу можна було легко стерти.

Якщо ви вирішили підшити внизу трикотажні штани або трико, краще скористатися тонкою смужкою щільної тканини. Вона добре зафіксує два шари трикотажного матеріалу, які потім не будуть розходитися внаслідок інтенсивного носіння.

Сьогодні трикотажний одяг користується великою популярністю у світі, тому що коштує він відносно недорого і при цьому відрізняється підвищеною якістю та екологічністю. Ремонт одягу з такої тканини, як трикотаж, потрібно проводити з використанням спеціальних інструментів. Для трикотажу краще мати ножиці з довгими тонкими лезами, які дозволять швидше та рівніше відрізати потрібні смуги трикотажу. Підготуйте набір тонких голок та бавовняних ниток.