Трикотаж та догляд за ним

Дотримуючись кілька нескладних правил, Ваш улюблений трикотажний одяг буде як новий і прослужить довгий час.

Прання

Перш ніж приступити до прання виробів із трикотажу, необхідно підібрати правильне миючий засіб. Перше, що потрібно пам'ятати, це те, що для прання кольорових виробів ніколи не використовуйте порошки, що містять відбілювач. Для прання такого делікатного матеріалу, як трикотаж, найкращий засіб – мильна стружка (2г на 1л води). Також зараз у продажу є велика кількість спеціальних порошків для трикотажу.

Порошок потрібно попередньо розвести у воді і ніколи не можна сипати прямо на трикотаж, оскільки він може зіпсувати колір виробу. Якщо ви збираєтеся без попереднього замочування відразу приступити до прання трикотажного виробу, то просочіть найбільш забруднені ділянки та ділянки з плямами розчином миючого засобу. Залиште виріб на 15 хвилин, а потім стирайте як завжди. Трикотажні речі не рекомендується замочувати надовго, трохи більше 20 хвилин. Вода для замочування повинна бути прохолодною, нехай краще буде холодною, ніж гарячою, тому що у гарячій воді трикотаж сідає та звалюється.

Бажано будь-який трикотаж прати вручну і при цьому стискати, а не терти, інакше можуть з'явитися катишки. Також не можна виріб розтягувати та скручуючи вичавлювати, у запобіганні втраті форми вашої улюбленої речі.

Втім, сучасні матеріали невибагливі та їх можна довірити пральній машині (у дбайливому режимі прання). Головне, дотримуйтесь температурного режиму, вказаного на етикетці (зазвичай не вище 40 ° С). Трикотажні речі слід прати у м'якій воді. Якщо вода жорстка, додайте до розчину для прання 1 чайну ложку питної соди. Для першого полоскання виробів із трикотажу вода обов'язково повинна мати ту ж температуру, що й під час прання. Виполіскувати потрібно ретельно, щоб у волокнах тканини не залишався миючий засіб (при сушінні залишки миючого засобу можуть зіпсувати колір виробу). В останню воду для полоскання додати рідину для полоскання, яка видаляє статичну електрику та надає виробу пухнастість.

Віджим

Віджимати трикотаж краще у центрифузі, його загортають у рушник та віджимають до напівсухого стану. Найбільш оптимальний спосіб, це не віджимати трикотаж, а розкласти його на чисте простирадло, таким чином ви дасте воді стекти і не пошкодите трикотажну тканину стисненням або розтягуванням.

Сушіння

Сушать трикотаж при кімнатній температурі, розклавши на рівній поверхні. Виріб розпрямляють та кладуть на плоску основу, надавши йому початкову форму. Ніколи не вішайте трикотажні вироби сушитися, вони розтягнуть і втратить форму. Якщо виріб мало, то, витягуючи його, вам не вдасться зробити його більше, через деякий час він знову набуде початкової форми.

Прасування

Висушений виріб можна злегка відпарити праскою. Якщо на трикотаж нанесений принт або виріб має високий ворс, то випрасувати виріб необхідно з виворітного боку. Кольорова вишивка знову стане яскравою, якщо перед прасуванням вмочити лицьову сторону виробу у воду, куди додано оцет, і покласти на чисту тканину. Після сушіння видаліть спеціальною машинкою або щіткою катишки з трикотажного виробу.